pirmdiena, 2012. gada 22. oktobris

EasternVeil un Triangulum

17. oktobris. Neticama sagadīšanās, ka darbā brīvāks un laiks laukā noskaidrojies. Šķita, ka pagājusi jau mūžība, kopš mākoņi klāj debesis. Septembrī astropriekiem tika iegādāta jauna kamera, tikai šoreiz jau specifiskāka, paredzēta astrofotogrāfēšanai un vecais labais DSLR norakstīts lietām, kam tas arī būtībā paredzēts- dienas fotogrāfijai. Tā kā šīs bildes būs tāds kā "first light" tests jaunajai kamerai. Atkal, protams, NAV sanācis viss kā sirds vēlas un bija ieplānots, un summētās ekspozīcijas ilgums ir krietni īsāks, kā patiesība tika veikts, bet tā kā patreiz manā arsenālā šīs ir pirmās nopietnās bildes astrofotogrāfijā, tad nolēmu, jāpublicē, lai vēlāk ir par ko pasmaidīt. :)

Eastern Veil miglājs NGC6992 (plīvura miglājs, austrumu daļa)
Veil miglājs ir supernovas paliekas. Fotogrāfijā redzama tikai viena daļa no visa sprādziena paliekām. Attālums no zemes apmēram 2600 gaismas gadi. Tātad, gaisma ir 2600 gadus veca. :)
Teleskops: Ņūtons 8"
Statīvs: Ekvatoriālais
Kamera: QHY9 mono@-30C°
Bilde uzņemta: LRGB un Ha filtros. Kopējās luminance ekspozīcijas ilgums 20min


Eastern Veil miglājs+ lidmašīna.
Šī bilde nolēmu interesanta ar to, ka bildei pāri pārlidojusi lidmašīna, kas dod labu mēroga sajūtu tam, cik no zemes skatoties šie objekti ir lieli.
Expozīcija- Luminance kanāls 5min.Triangulum galaxy. M33
Salīdzīnāšanas dēļ izlēmu šo skaisto galatktiku nobildēt vēlreiz, bet jau ar jauno, monohromo kameru. Kopējās ekspozīcijas ilgums salīdzinājumā ar iepriekšējo DSLR 1h bildēto ir tikai 12minūtes. Manuprāt tas visu izsaka par jaunās kameras potenciālu. :)


Teleskops: Ņūtons 8"
Statīvs: Ekvatoriālais
Kamera: QHY9 mono@-30C°
Bilde uzņemta: LRGB un Ha filtros. Kopējās luminance ekspozīcijas ilgums 12min

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru