Šis ļoti tālo un arīdzan blāvo galaktiku pārpildītais reģions ir maģisks. Tikpat maģisks ir skats, kā divas galaktikas savstarpēji turpina sadursmes procesu. Milzīgie giganti sadūrušies un izsvieduši viens otra zvaigznes pa visuma telpu mums neaptverami garās astēs. Galaktikas savu "iesauku" ieguvušas pateicoties zinātniekam Phillip. C. Keenan, kurš 1935. gadā pirmais publicēja zinātnisku rakstu par šo galaktiku savstarpējo saiki ar garo asti.
Bilde gan vizuāli nešķiet no iespaidīgajām, bet jāsaprot, ka galaktikas ir ĻOTI blāvas (Zvl. 13.6 un 13.1) un Cēsu pilsētas gaisma, šķiet, atgādināja par sevi. Divdesmit minūšu ekspozīcijas, šķiet, diemžēl ir tuvu maksimumam, ko no šīs vietas varu atļauties bildēt.
Bildē redzamas daudz ĻOTI tālas, (ja tic SkyTools3 datiem dažas pat līdz 1.4- 2.5miljardu gaismas gadu tālas) un blāvas (Zvl. 16- 18) galaktikas, kuras ir tālākās apzināti fotografētās līdz šim.
Bilde, lai arī tuvu manas observatorijas debesu limita maksimumam, manuprāt, ir uzbildējama veiksmīgāk, jo tai nepietiek ar vienu 7h nakti un vajadzētu kādas 3, lai iegūtu baudāmu signāla pret trokšņa attiecību. Ļoti ceru vēl saņemt drosmi un noziedot vismaz vienu nakti šim objektam pirms vasaras. Gribētos pārliecinošāk iegūt signālu no ļoti daudzajām mazajām galaktikām, kuras šajā reģionā ir pārsteidzoši daudz...
Šī bilde kā Versija-1, šai galaktiku parādei.
Teleskops: RC8
Kamera: QHY9m+ LRGB@-30
Statīvs: EQ8+OAG+Lodestar
Luminance- 9*20min
Red- 7*11min b2
Green- 7*11min b2
Blue- 6*15min b2
Kopā- 7h un 6min
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru