piektdiena, 2014. gada 22. augusts

Jaunā astro sezona ir klāt!

Vasara strauji iet uz nobeigumu, kas nozīmē, ka drīz varēs sākt bildēt. :) Spogulis notīrīts, nokolimēts, kā arī beidzot sakrāts autofokusētājam, kam vajadzētu ietaupīt laiku uz smalko fokusēšanas darbu. Tad nu, jācer, ka mākoņi un darba projekti kooperēsies, un drīz varēšu sākt ķerties pie nu jau tik ļoti iemīļotās fotografēšanas.
Rudens- krāšņo miglāju laiks. Plānā piebeigt Veil nebula un iespējams vēl kādu skaisto "mākoni". Ir labas ziņas attiecībā ar noise būšanu, kas pēdējās 4 bildēs bija ārkārtīgi liels. Izrādījās CCD kameras barošanas bloka kastīte nedara savu darbu un nebaro ierīci kā nākas, kā rezultātā, bildēs bija pastiprināti liels noise... pat jābrīnās, ka tās izdevās tik labas. Ir tagad pamatota cerība, ka nebūs jāfotografē 3 naktis viens objekts :)

Spogulis pirms tīrīšanas.
Bildē zemāk daļēji notīrīts spogulis. Viss spogulis tīrīts izmērcējot virsmu ar ispopropilspirta šķidrumu, tad to noskalojot ar destilētu ūdeni. Savukārt vērīgāk ieskatoties var ievērot vēl tīrāku spoguļa daļu. Tā tīrīta ar polimēru šķīdumu, kurš tiek uzklāts šķidrā veidā, bet pēc tam tam nožūstot gluži kā novelcene novilkts līdz ar netīrumiem nost. Jāsaka, ka šī metode pārsteidzoši labi notīrīja spoguli. Pēc tam tas patiešām gluži kā reklamēts izskatās kā jauns. :)

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru