trešdiena, 2014. gada 10. septembris

Kolimācija..

Kamēr mēness piegaismo naksnīgās debesis ir laiks pārdomām ko uzlabot. Spoguļi smuki, tīri, bet kolimācija kā negrib izdoties, tā negrib.. RC teleskopam kolimācija (spoguļu salāgošana optiskajā asī) bez īpašiem palīginstrumentiem ir visai viltīga un laikietilpīga, lai arī pamatprincips vienkāršs. Jāsaregulē abi spoguļi viens pret otru cik vien paralēli iespējams, lai fokuss uz kameras matricas projecējas vienmērīgi, bet realitātē tas nav nemaz tik vienkārši izdarāms, jo katram no spoguļiem ir 3 regulējošās skrūvītes un izmainot viena spoguļa leņķi jākoriģē atkal otram. Plus, vēl, lai galīgi garlaicīgi nav, tad arī fokusētāju vēlams pieregulēt vienotā optiskajā asī... beigās izlēmu, ka tomēr jātērē vēl tā naudiņa un jāiegādājas arī kvalitatīvi kolimācijas palīginstrumenti... Ir cerība, ka ar tiem spēšu aizmirst par to, cik piņķerīga ir kolimācijas procedūra un ar mierīgu sirdi būšu ticis pie vienmērīga fokusa visā bildē. :)
Nākamās tumšo nakšu medības sāksies līdz ar 16 septembri... Ir ļoti maza cerība tikt pie kolimācijas instrumentiem līdz ar to datumu, bet uz 20 tajiem datumiem jau var sākt cerēt, ka paciņa būs pie manis.. :)

Šādi ir patreizējie mērījumi analizējot uzņemtu attēlu ar zvaigznēm. Tie rāda, ka tumši zilajā reģionā FWHM (fokusa kvalitātes rādītājs) ir 3.10" bet sliktākajā 4.29" Kolimācijas pamatuzdevums ir dabūt to tumši zilo centru marķiera centrā (optiskā ass) regulējot abus spoguļus. Tādejādi fokuss arī kļūs vienādāks pa visu bildi, jo patreiz tas ir manāmi novirzīts no optiskās ass dēļ neprecīzas kolimācijas.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru